Gminne obchody Dni Seniora w Szydłowie

Data: 03-07-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z obchodów dni seniora przy Domu Dziennym Domu Seniora w Róży Wielkiej Przy Dziennym Domu Seniora w Róży Wielkiej odbył się piknik z okazji obchodów Gminnych Dni Seniora.

Tradycyjnie seniorzy bawili się znakomicie, organizatorzy zadbali o poczęstunek i wspaniałych gości. Na scenie wystąpiły Seniority, działające przy Centrum Aktywizacji Seniora w Pile i jak zawsze dały znakomity pokaz tańca. Seniorów odwiedził m.in. Eligiusz Komarowski, starosta pilski, radni gminy Szydłowo Iwoną Kwaśniak i Mieczysław Dubowy.

- Miałem wielką przyjemność odwiedzić jego uczestników i życzyć im wspaniałych długich lat w zdrowiu i szczęściu, ab byli pełni energii i czerpali z życia, to, co najlepsze.  Moja satysfakcja z tego spotkania była tym większa, że obchody odbyły się przy Dziennym Domu Seniora, który otwieraliśmy w 2019 roku, w ramach dużego projektu senioralnego, dzięki któremu otworzyliśmy m.in. Klub Pogodnego Seniora Powiatu Pilskiego w Pile. Możliwe również było zwiększenie o kilkadziesiąt miejsc Centrum Usług Społecznych w Wysokiej – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Powiat Pilski pozyskał na ten projekt ponad 3 mln zł unijnych środków, a w jego realizacje zaangażowało się wielu partnerów m.in. PCPR w Pile i Gminy, instytucje rynku pracy.  Powstanie dziennych placówek dla seniorów, w których otrzymują profesjonalne wsparcie i pomoc, znacząco przyczyniło się do poprawy komfortu ich życia. Wielu z nich znalazło tu swój drugi dom.