Zapraszamy na paradę pojazdów szynowych i przejazdy kolejką

Data: 28-06-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

zapowedź XI Zlotu Miłośników Kolejek Wąskotorowych w Białośliwiu
Już w najbliższy weekend, od 30 czerwca do 2 lipca, zapraszamy na XI Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych 600mm do Białośliwia. To kolejne popularne wydarzenie w powiecie pilskim, które zawsze przyciąga tysiące mieszkańców, nie tylko z naszego powiatu.

Tradycyjnie zaprezentują się unikatowe parowozy, wagoniki i drezyny i oczywiście będzie można przejechać się kolejką. Parada pojazdów szynowych odbędzie się w sobotę, 1 lipca, o godz. 14.00. Tego dnia zaplanowano jeszcze koncerty i dyskotekę pod chmurką. Wszystko na stacji kolejki w Białośliwiu.

Zlot organizowany jest przez Powiat Pilski przy wsparciu Towarzystwa Miośników Kolejki Wąskotorowej w Białośliwiu oraz Gminę Białośliwie, rusza w piątek z rana od rozpalania parowozów, kończy się w niedzielę, wieczorem. Każdego dnia będą odbywały się przejazdy pociągami parowymi na trasie Białośliwie - Kocik Młyn.

Jest to wyjątkowe spotkanie miłosników kolejek wąskotorowych. Spotykają się na nim liczne stowarzyszenia związane z kolejnictwem z kraju i zagranicy.

Szczegółowy program na plakacie poniżej.