Laureaci konkursu matematycznego i biologiczno-chemicznego. Brawo

Data: 16-06-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

informacja o laureatach dwóch konkursów powiatowych zorganizowanych przez I LO w Pile I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile było organizatorem dwóch konkursów dla uczniów szkół podstawowych z powiatu pilskiego: matematycznego i biologiczno-chemicznego. Oba konkursy miały na celu promowanie przedmiotów ścisłych. W czwartek 15 czerwca nagrodzono laureatów.

W Powiatowym Konkursie Matematycznym na etapie szkolnym wzięło udział aż 271 uczniów z klas  siódmych i ósmych z 22 szkół podstawowych. Do powiatowego finału zakwalifikowało się 55 uczniów.
Z kolei w Powiatowym Konkursie Biologiczno-Chemicznym na szkolnym etapie wzięło 100 uczniów z klas ósmych z 15 szkół, do etapu powiatowego zakwalifikowało się 21 uczniów.

Nagrody laureatom wręczał Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom obu konkursów. Ich cel z pewnością został osiągnięty, o czym świadczy tak liczny udział uczniów.  Gratuluję organizatorom pomysłu i zaangażowania w realizację konkursów – powiedział.

Laureaci XIII Powiatowego Konkursu Matematycznego:
 Klasa 7
1. Urszula Wilkosz (Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pile, (nauczyciel Jolanta Jelińska),
2. Kornelia Orzechowska (Szkoła Podstawowa STO w Pile, nauczyciel Alicja Marcinek)
3. Maksymilian Klimek (Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie, nauczyciel Małgorzata Bartosińska).
Klasa 8
1. Oliwier Gołota(Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Kaczorach, nauczyciel Halina Markiewicz),
2. Aleksandra Jóźwicka(Szkoła Podstawowa nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile, nauczyciel Joanna Gembara),
3. Igor Bedołek(Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pile, nauczyciel Ewa Buchholz).

Laureaci I Powiatowego Konkursu Biologiczno-Chemicznego:
I miejsce  IGOR GURDA ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kruszewie, którego przygotowali pani Beata Nowicka i pani Maria Borowicka,
II miejsce MAJA LIPIŃSKA ze Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile, którą przygotowali pani Barbara Buller i pan Roman Skoraczewski,
III miejsce HELENA KACZMAREK ze Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile, którą przygotowali pani Barbara Buller i pan Roman Skoraczewski.