Pomoc dla osób ze spektrum autyzmu

Data: 02-04-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pomoc dla osób ze spektrum autyzmu 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
Powiat Pilski prowadzi instytucjonalną pomoc dla osób ze spektrum autyzmu, który najczęściej  charakteryzuje się zakłóceniami w zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych.

Placówką Powiatu Pilskiego, która na co dzień prowadzi specjalistyczną pomoc dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu jest Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile, przy ul. Sikorskiego 19. Tutaj dzieci i młodzież mogą liczyć na fachową diagnozę oraz terapię psychologiczną, logopedyczną, a rodzice na konsultacje. Kontakt: tel. 67 353 25 70, 509 758 330.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna funkcjonuje także Wyrzysku, przy ul. Wiejskiej 1, tel. 67 286 24 77.

Fachową pomocą psychologów i terapeutów są również otoczeni wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Śniadeckich w Pile.