Świetna inicjatywa: Międzyszkolny turniej z pierwszej pomocy

Data: 23-03-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Świetna inicjatywa: Międzyszkolny turniej z pierwszej pomocy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku było organizatorem kolejnego Międzyszkolnego Turnieju Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół podstawowych.

To niezwykle cenna inicjatywa, bo umiejętności pierwszej pomocy medycznej powinien znać każdy z nas, a ich nauka powinna się zacząć już od najmłodszych lat.
W turnieju wzięło udział 6 drużyn. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą teoretyczną jak i praktyczną.

Najwięcej punktów zdobyli uczniowie ze  Szkoły Podstawowej z Wysokiej, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku, trzecie - uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kosztowie.

Puchary, dyplomy oraz upominki wręczył Radny Rady Powiatu w Pile Almuetaz Bellah Nasrullah oraz Mirosław Welc, Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Pile.
Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.