Zmarła Teresa Bogucka, radna dwóch kadencji Rady Miasta w Pile

Data: 03-03-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zmarła Teresa Bogucka, radna dwóch kadencji Rady Miasta w Pile W wieku 77 lat zmarła Teresa Bogucka, radna Rady Miasta w Pile w latach 1998-2002, 2002-2006.

Podczas drugiej kadencji reprezentowała w radzie bezpartyjny KW Porozumienie Samorządowe w Pile, poprzednika stowarzyszenia, którego obecnie prezesem jest Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Jak wielu mieszkańców, którzy urodzili się tuż po zakończeniu II wojny, w Pile zdobyła  wykształcenie, pracowała i założyła rodzinę. Przez całe życie była osobą aktywną zawodowo i społecznie, zasłużoną dla miasta Piły - mówi starosta.

Teresa Bogucka urodziła się 8 sierpnia 1946 roku i wspólnie ze swoją siostrą były pierwszymi bliźniaczkami po wojnie urodzonymi w Pile. Skończyła liceum ogólnokształcące, a potem pracowała w różnych zakładach pracy, choć najdłużej była związana z przedsiębiorstwem WPHW, gdzie w 1980 roku zakładała NSZZ Solidarność i została przewodniczącą zakładowej organizacji.
Była członkiem Towarzystwa Miłośników Miasta Piły oraz Caritas, gdzie pomagała potrzebującym. Należała także do Zrzeszenia Handlu Gastronomii i Usług w Pile, zostając 2006 r. jego prezesem. Za tę działalność otrzymała m.in. Brązowy Krzyż Zasług nadany przez Prezydenta RP. Aktywnie działała w Ruchu Społeczno-Gospodarczym Piła XXI wieku.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 6 marca, o godz. 12.00 msza św. w kościele pw. św. Jana Bosko, o godzinie 13.00 uroczystość na Cmentarzu Komunalnym w Pile.