Zapraszamy fanów siatkówki na MemoriaÅ‚ WÅ‚odzimierza Winklera

Data: 27-12-2022    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Zapraszamy fanów siatkówki na MemoriaÅ‚ WÅ‚odzimierza Winklera  Już dzisiaj, 27 grudnia, rozpoczyna siÄ™ III MemoriaÅ‚ WÅ‚odzimierza Winklera. To wielkie Å›wiÄ™to siatkówki, które potrwa trzy dni. W turnieju wystÄ…piÄ… mÅ‚odzieżowe drużyny z caÅ‚ej Polski. Mecze bÄ™dÄ… rozgrywane w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile oraz w Hali Sportowej ZespoÅ‚u  Szkół Gastronomicznych w Pile.

Najbardziej podniosłym punktem memoriału będzie uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej osobę Włodzimierza Winklera, w środę 28 grudnia, o godz. 12.00 w budynku Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile.

Włodzimierz Winkler, nieodżałowanej pamięci sportowiec, działacz na rzecz pilskiej, wielkopolskiej i krajowej siatkówki, radny Powiatu Pilskiego, człowiek pełen pasji, oddania i poświęcenia. Był jednym z głównych inicjatorów i pomysłodawców powstania Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Pile, dzięki czemu utalentowana siatkarska młodzież może w usystematyzowany sposób realizować swoją edukację w połączeniu z wyczynowym uprawianiem sportu. Zmarł w 2012 r. w wieku 64 lat.

- WÅ‚odzimierza Winklera nie ma z nami już niestety 10 lat i wÅ‚aÅ›nie w ten sposób chcemy uczcić jego pamięć. OsobiÅ›cie z WÅ‚odzimierzem Winklerem zasiadaÅ‚em przez kilka lat w zarzÄ…dzie Nadnoteckiego Stowarzyszenia Sportowego. PamiÄ™tam go jako bardzo życzliwego, pomocnego i wielce zaangażowanego czÅ‚owieka. Wspólnie podejmowaliÅ›my wiele dziaÅ‚aÅ„ propagujÄ…cych kulturÄ™ fizycznÄ… – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W Hali na Pola rywalizować będą chłopcy, w kategoriach wiekowych Junior Młodszy i Młodzik. Mecze odbywać się będą na trzech sektorach jednocześnie:
- 27 grudnia, godziny 15.00, 17.00 i 19.00
- 28 grudnia, godziny 9.30, 11.00, 15.00, 17.00, 19.00
- 29 grudnia, godziny 9.30, 11.00 i 13.00.

Turniej w Kategorii dziewczÄ…t rozgrywany bÄ™dzie w Hali Sportowej ZespoÅ‚u Szkół Gastronomicznych  w Pile i wystÄ…piÄ… w nim zespoÅ‚y:
- SPS BoxPro Volley I Piła-Powiat Pilski
- SPS BoxPro Volley II Piła-Powiat Pilski
- OPP Powiat Kołobrzeski
- UKS SMS Zielona Góra.
Serdecznie zapraszam do kibicowania Wstęp oczywiście wolny.

Zapisz siÄ™ na newsletter