Zapraszamy na spotkanie z rzecznikami konsumentów

Data: 16-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zapraszamy na spotkanie z rzecznikami konsumentów Zapraszamy na spotkanie z Powiatowymi Rzecznikami Konsumentów z powiatu pilskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego w Galerii VIVO Piła, w sobotę 17 grudnia w godz. od 11.00 do 15.00.

Na miejscu będzie można skorzystać z darmowych porad oraz pomocy, aby uniknąć kłopotów podczas zakupów, zwłaszcza teraz przed Świętami.
To gorący czas zakupów i często kupujmy ulegając złudnym promocjom lub kupując niepotrzebne towary. Warto wiedzieć jak zwrócić towar, jak reklamować wadliwy, bez paragonu, czy powołać się na warunki gwarancji. Czym różni się zakup w stacjonarnym sklepie od tego w internecie i jakie  mamy w związku z tym prawa konsumenckie. Spotkanie odbędzie się w ramach akcji „Rzecznik poza Urzędem”.
- Kilka lat temu zainicjowałem kampanię „Rzecznik poza Urzędem”. Sygnały, które wtedy do mnie docierały podczas różnego rodzaju spotkań z mieszkańcami, sugerowały, że wiele osób ma problemy, chociażby z reklamacją zakupionego towaru i potrzebna jest fachowa pomoc ekspertów. Obecność  Powiatowego Rzecznika Konsumentów blisko osób robiących zakupy może dać konkretne korzyści – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.