Obchody Powiatowego Dnia Praw Człowieka

Data: 12-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Obchody Powiatowego Dnia Praw Człowieka W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbyły się obchody Powiatowego Dnia Praw Człowieka „Ramię w ramię – wspieramy się tak”.
Organizatorami uroczystości był Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile, a wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego.
W obchodach udział wzięli: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, przedstawiciele samorządów terytorialnych, dyrektorzy szkół i instytucji kultury Powiatu Pilskiego,  uczniowie szkół ponadpodstawowych, absolwenci i członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile.

Ważnym punktem wydarzenia był wykład dr Agnieszki Orfin z Katedry Kryminalistyki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile na temat praw człowieka w Polsce i na świecie.

Swoje spojrzenie na tę kwestię wyraziła również Kinga Mikołajewska, nauczyciel z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile oraz opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego w tej placówce. Kinga Mikołajewska prowadzi Szkolny Klub Europejski już 13 lat. Wspólnie z młodzieżą upowszechnia wiedzę o Europie. Uczy młodych ludzi aktywności, tolerancji, szacunku, umiejętności poszukiwania informacji, współpracy w grupie, realizacji celów. Podczas wystąpienia zachęciła młodych ludzi do rozwijania swoich pasji, zainteresowań, do czynnego włączania się i wspólnego działania w różnych kołach zainteresowań, organizacjach, klubach działających w swoich szkołach.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów, absolwentów oraz członków Szkolnego Klubu Europejskiego w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile: Nikoli Jaroszewicz, Magdaleny Rogali, Marty Gruenwald, Julii Kołodziejewskiej i Wiktorii Czaja.

Obchody 4. Powiatowego Dnia Praw Człowieka przygotowały nauczyciele z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile: Kinga Mikołajewska i Bożena Fonrath- Korpal.