Starosta wyróżniony medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Data: 28-10-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta wyróżniony medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego  Starosta Pilski Eligiusz Komarowski otrzymał medal za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego.
Medal został przyznany przez Polski Komitet Olimpijski „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”. Wręczenie tego wyjątkowego wyróżnienia miało miejsce podczas podsumowania XXVI edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. Należy dodać, że to bardzo rzadkie wyróżnienie, które otrzymuje się za szczególne zasługi w popularyzowaniu dorobku polskiego sportu, propagowaniu idei olimpijskiej i jej wartości oraz promowaniu jej w różnych środowiskach przez okres minimum dziesięciu lat.

Jestem bardzo wdzięczny za docenienie mojego zaangażowania w popularyzowanie sportu i zdrowego stylu życia. To pokazuje, że droga, jaką obrałem kilka lat temu i którą nadal podążam, była właściwa. Takie wyróżnienie to także motywacja do dalszej ciężkiej pracy na rzecz naszych mieszkańców. Jeszcze raz serdecznie dziękuję - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Przypomnijmy, że Eligiusz Komarowski jest sędzią klasy międzynarodowej w boksie olimpijskim. Odkąd w 2016 r. po raz pierwszy objął stanowisko Starosty Pilskiego Starostwo Powiatowe w Pile poczyniło ogromne inwestycje w modernizację i budowę obiektów sportowych, z których za darmo korzystają mieszkańcy, w tym uczniowie szkół: odbudowany został Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, wybudowano dwie hale sportowe, trzy boiska wielofunkcyjne przy szkołach. Znacząco wzrosło także wsparcie stowarzyszeń i klubów sportowych, co skutkowało ich rozwojem i sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Powstały też nowe kluby w męskiej i damskiej piłce nożnej, nastąpił rozwój koszykówki oraz męskiej siatkówki.