Starosta pogratulował znakomitych sukcesów tanecznych

Data: 26-10-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta pogratulował znakomitych sukcesów tanecznych  Eligiusz Komarowski, starosta pilski miał przyjemność gościć Aleksandrę Kucharską z Piły, która razem ze swoim tanecznym partnerem Pawłem Subczyńskim odnosi wspaniałe sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w tańcu towarzyskim, reprezentując nasz rodzimy klub Szkoła Tańca UKS Iskra Piła.

- Sukcesy mieszkańców bardzo mnie cieszą, a nasza para taneczna ma ich bardzo wiele. Od 5 lat wchodzi w skład Kadry Narodowej Polskiego Związku Sportu Tanecznego i  wspaniale reprezentuje nasz kraj i region – mówi starosta.

Tylko w tym roku nasi tancerze zdobyli tytuł Mistrzów Europy Północnej w Finlandii, czy trzecie miejsce na największym turnieju na świecie German Open Championships 2022. Para specjalizuje się w tańcach standardowych i posiada najwyższą międzynarodową klasę „S”, którą zdobywają jedynie najwytrwalsi, najbardziej zdeterminowani i utalentowani tancerze.

- Dodam, że już w 2019 r. miałem przyjemność przyznać Aleksandrze Kucharskiej I Pawłowi Subczyńskiemu nagrody Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile w dziedzinie sportu, a wcześniej stypendia, by pomóc w rozwoju ich kariery. Jeszcze raz gratuluję tegorocznych sukcesów i życzę kolejnych – dodał starosta.