10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Ma on na celu upowszechnienie polityki zdrowia psychicznego oraz edukację społeczną w zakresie profilaktyki. - Ważne jest także zapewnienie profesjonalnej pomocy i opieki, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, która coraz częściej boryka z wieloma problemami i zaburzeniami emocjonalnymi. Właśnie w tym celu razem ze spółką CenterMed Poznań oraz Fundacją CISZUM uruchomiliśmy w tym roku Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzież w Pile. Działa od kilku miesięcy i okazało się, że jest bardzo potrzebne - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Mieści się w budynku przy ul. Rydygiera 23 w Pile (blisko Szpitala Specjalistycznego). Tu dzieci i młodzież do 18 roku życia z terenu gmin powiatu pilskiego otrzymuje profesjonalną pomoc psychiatrów, terapeutów, logopedów, neurologopedów i wielu innych specjalistów.
Z kolei w budynku przy alei Wojska Polskiego 49b w Pile funkcjonuje CENTRUM KOORDYNACJI, w którym przyjmowane są zgłoszenia od młodych pacjentów, rodziców, opiekunów, placówek pomocy społecznej, instytucji zajmujących się pomocą dzieciom i młodzieży.
To pierwszy punkt kontaktu ze specjalistami, który czynny jest od poniedziałku do piątku
w godz. od godz. 8.00 do 18.00; numery tel.
67 35 405 30 lub 511 730 113. Ponadto w nowo otwartym Centrum funkcjonuje mobilny zespół psychologów, który w razie potrzeby przyjedzie do młodego pacjenta do domu.
W godz. od 18.00 do 22.00 działa także Telefon Zaufania, nr
800 806 010.
Szczegóły - kliknij TUTAJ Centrum uruchomiliśmy w ramach projektu, który uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Społecznego (WRPO 2014-2020) w wysokości blisko 7 mln zł.