Pierwsza ławeczka bookcrossingowa w Pile!

Data: 29-07-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pierwsza ławeczka bookcrossingowa w Pile! Przy Centrum Powiatowym ISKRA na ul. Kilińskiego, ustawiona została pierwsza ławeczka bookcrossingowa w Pile. Jej symboliczne otwarcie odbyło się 27 lipca. Jest to wspólna inicjatywa Powiatu Pilskiego i Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.  

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawienie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, tak by ktoś mógł ją zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym miejscu.
 
- Ławeczka będzie służyła mieszkańcom, szczególnie tym, którzy lubią czytać, mają wolne książki, którymi chcieliby podzielić się z innymi i poszukują nowych ciekawych pozycji. Jeśli ta forma popularyzacji czytelnictwa się sprawdzi, to w innych gminach naszego powiatu również powstaną takie ławeczki – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Ławeczka powstała w ramach projektu realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pile pod nazwą „W roli głównej książka”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Promocji czytelnictwa.
 
- Projekt zakłada promocję polskiej literatury współczesnej. Poza ławeczką bookcrossingową w ramach projektu, w kwietniu odbyło się już spotkanie z twórczością Agnieszki Osieckiej, we wrześniu będzie spotkanie z twórczością Edwarda Stachury, kiedy to z koncertem wystąpi jego bratanek, Jerzy Stachura, a w grudniu odbędzie się spotkanie z krytykiem Andrzejem Bursą – informuje Joanna Wyrwa – Krzyżańska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.