12 lipca leśnicy obchodzą swoje święto

Data: 12-07-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

12 lipca leśnicy obchodzą swoje święto 12 lipca leśnicy obchodzą swoje branżowe święto. Z tej okazji Eligiusz Komarowski, starosta pilski  składa wszystkim leśnikom najserdeczniejsze życzenia.
- Szczególnie pracownikom Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile z dyrektorem Andrzejem Brusiło na czele, z którym na co dzień współpracuję, życzę satysfakcji z tej tak bardzo potrzebnej i pożytecznej pracy oraz nieustającej pasji w codziennym dbaniu o nasze lasy, które są wspólnym dobrem narodowym – mówi starosta.

Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile na co dzień realizuje razem z leśnikami wiele ważnych przedsięwzięć edukacyjnych z zakresu dbania o środowisko, jak choćby projekt Eko – Edukacja w Powiecie Pilskim, dzięki któremu powstało m.in. Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej w budynki I LO w Pile, wiele nowych ścieżek edukacji ekologicznej przy szkołach średnich, czy na leśnych szlakach.

Ważne są także akcje dla mieszkańców, takie jak np. oddawania krwi „Choinka dla Życia”, którą minionej zimy wspólnie z RDLP w Pile zorganizowaliśmy przed Starostwem Powiatowym w Pile, czy sadzenie lasu, na które leśnicy zapraszają dzieci i młodzież szkolną. Leśnicy są także regularnie obecni na piknikach rodzinnych, które Powiat Pilski organizuje na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile oraz podczas wielu innych przedsięwzięć, promując wiedzę o lasach i proekologiczne zachowania wśród mieszkańców na rzecz środowiska naturalnego.