Pierwszy kulturalny maraton weekendowy

Data: 05-07-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pierwszy kulturalny maraton weekendowy Za nami pierwszy Kulturalny Weekend, w ramach którego w trzech gminach powiatu pilskiego odbyły się spektakle dla dzieci i koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Polish Soloists Quartet.
Maraton kulturalny zakończył się w niedzielę, w Osieku nad Notecią. W piątek artyści wystąpili w Wysokiej, w sobotę na Bulwarach 700-lecia w Łobżenicy. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienia popularnych bajek w wykonaniu Teatru Falkoshow: „O Szewczyku co smoka Wawelskiego pokonał”, „O Rybaku i złotej rybce” oraz „Zaczarowany kapturek".
Po każdym spektaklu dorośli mogli wysłuchać koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu Polish Soloists Quartet. Artyści wykonali utwory m.in.: Eine Kleine Nachtmusik – W.A. Mozarta oraz Kwartetu „Amerykańskiego” A. Dvoraka. Na skrzypcach zagrał Sebastian Ignacy Czaja oraz Katarzyna Górska, na altówce Vladimir Paulen, na wiolonczeli Jan Lewandowski. Po każdym koncercie widzowie mili okazje porozmawiać z artystami.

Już w najbliższy weekend kolejne spektakle dla dzieci i koncerty: piątek, 8 lipca  - w Szydłowie: 8 lipca w piątek, 9 lipca (sobota) w Śmiłowie, 10 lipca w Pile – w Biurze Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego

KULTURALNE WEEKENDY to wydarzenie organizowane przez Powiatową i Miejską Biblioteke Publiczna im. Pantaleona Schumana w Pile oraz Polish Soloists Quartet – partnera projektu. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w programie Kultura Dostępna kwotą 78 000 zł. Program jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Ma na celu popularyzację literatury, teatru i muzyki klasycznej. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. 
Projekt wsparł również Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, a wydarzenia odbywają się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.