Bitwa Regionów i turniej KGW w Miasteczku Krajeńskim

Data: 04-07-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bitwa Regionów i turniej KGW w Miasteczku Krajeńskim Niezwykle ciekawe wydarzenie kulinarne Bitwa Regionów odbyło się w minioną sobotę w Miasteczku Krajeńskim. To ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi mający na celu promocję polskich produktów, podczas którego swoje najlepsze potrawy prezentują Koła Gospodyń Wiejskich.
W Miasteczku Krajeńskim zmierzyły się drużyny z 12 kół z gmin powiatu pilskiego, m.in. Włościanki z Białośliwia , Gromadna, Ujścia, Dobrzyniewa, Wolska, Dziembówka, Kościerzyna Wielkiego, KGW w Ługach Ujskich.
- To cenna inicjatywa, bo naprawdę nasz region ma się czym pochwalić. Wszystkie KGW przygotowały znakomite potrawy, część miałem przyjemność skosztować – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  
Wspaniałych potraw drużynom KGW pogratulował także Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, a Starostwo Powiatowe w Pile ufundowało dodatkowe nagrody dla zwycięskich KGW.
Wydarzenie miało charakter pikniku rodzinnego. Tradycyjnie nie zabrakło druhów z OSP w Miasteczku Krajeńskim, którzy zorganizowali turniej strażacki oraz konkursy dla dzieci. 

Miejsca na podium w konkursie KGW:     
1 miejsce KGW w Wolsku
2 miejsce KGW Włościanki  Białośliwie
3 miejsce Kościerzyn Wielki.