Święto wojsk łączności i logistycznych w Wałczu

Data: 04-07-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Święto wojsk łączności i logistycznych w Wałczu
W Wałczu odbyły się uroczyste obchody 15. rocznicy sformowania Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny – Wschód. Brygada odgrywa niezwykle ważną rolę podczas prowadzonych operacji wojskowych, zapewniając funkcjonowanie systemu stanowisk dowodzenia w zakresie łączności, logistyki i ochrony.
15. rocznica jej sformowania to było także święto 100 Batalionu Łączności, 102 Batalionu Ochrony i 104 Batalionu Logistycznego „Ziemi Wałeckiej” im. płk. Franciszka Garczyńskiego. Podczas wydarzenia uhonorowano żołnierzy odznaczeniami i medalami. Można było obejrzeć pokaz wybranych umiejętności żołnierzy - m.in. taktykę i technikę walki wręcz.
W ramach współpracy Powiatu Pilskiego z jednostkami wojskowymi, m.in. prowadzenia klas wojskowych w szkołach średnich przez Powiat, życzenia dowódcom i żołnierzom złożył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Dziękuję za bohaterską służbę w obronie Ojczyzny. Niech polski mundur zawsze napawa Was dumą - powiedział.
W uroczystości wzięli udział także uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Pile.