Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej z miejscowości Wiąg

Data: 10-06-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej z miejscowości Wiąg W Starostwie Powiatowym w Pile gościła grupa 13 uczniów z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Wiągu - niewielkiej miejscowości położonej w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim. Dzieci zwiedziły także wiele obiektów Powiatu, gdzie czekały na nie niespodzianki.   

Pomysł wizyty gości spoza naszego regionu zrodził się przypadkowo. Eligiusz Komarowski, starosta pilski podczas ubiegłorocznych mistrzostw bokserskich w Wałbrzychu, na których sędziował walki, spotkał sędziego Macieja Kamińskiego, nauczyciela właśnie ze Szkoły Podstawowej w Wiągu.

- Wtedy zaproponowałem, że zaproszę grupę uczniów do naszego powiatu, bo każda okazja, aby pokazać nasz region i go wypromować jest dobra – wspomina.   
Wycieczka doszła do skutku kilka dni temu. Starosta Eligiusz Komarowski razem z Arkadiuszem Kubichem powitali gości, porozmawiali o roli i znaczeniu samorządów, potem oprowadzili uczniów po budynku starostwa. Dzieci zobaczyły powiatowe studio nagrań, które zawsze na wszystkich gościach robi duże wrażenie.    
Na tym nie koniec. Dla uczniów przygotowaliśmy także dodatkowe atrakcje: gościli w Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej w I LO w Pile, gdzie przeprowadzono dla nich ciekawe doświadczenia chemiczne. Potem odwiedzili Powiatową Halę Sportową przy Pola, a tam kolejna niespodzianka. Prezes UKS Joker Piła wraz siatkarzami przygotował dla nich trening z nagrodami.

Uczniowie zobaczyli także Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, galerię BWA i Centrum Powiatowe  ISKRA. Na koniec zwiedzili „pawilon myśliwski” w Śmiłowie senatora Henryka Stokłosy, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Pile. Po obiedzie dzieci pełne wrażeń wróciły do domów.
- To była przemiła wizyta. Dla dzieci była to zarówno lekcja samorządności, jak i ciekawa wycieczka z wieloma atrakcjami – podsumowuje starosta.   
Dzieciom towarzyszyli dwaj opiekunowie: Tomasz Walczak i Anna Kałdowska.