Bokserska gala w Powiatowej Hali Sportowej w Pile

Data: 24-05-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bokserska gala w Powiatowej Hali Sportowej w Pile     W Powiatowej Hali Sportowej przy ul. W. Pola w Pile rozegrano VIII Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego i  międzypaństwowy mecz bokserski kobiet Polska-Włochy. Hala wypełniona była po brzegi, a nasze zawodniczki spisały się znakomicie.

Najpierw rozegrano turniej dla zawodników kickboxingu, którzy stoczyli 20 pojedynków, w większości w kategorii wiekowej kadetów. Każdy z uczestników po stoczonej walce został nagrodzony pamiątkowym pucharem. Zanim doszło do walk bokserskich kobiet rozegrano jeszcze dwie zawodowe walki w formule K1. Doskonałą formę zaprezentowali zawodnicy klubu Sporty Walki Piła Piotr Woźniak i Jakub Szymanowski, którzy wygrali oba pojedynki.

W meczu reprezentacji narodowych Polski i Włoch  wystąpiły także pilskie zawodniczki z Klubu Sporty Walki: Julia Kowalska, Antonina Hader i najbardziej doświadczona Julianna Rutkowska, brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy. Po 11 wyrównanych pojedynkach cały mecz rozegrany w Pile został również zakończony zwycięstwem naszych reprezentantek 15-12, a pilanki otrzymały również indywidualne nagrody,  Julianna Rutkowska uznana została najlepszą zawodniczką meczu, natomiast walka Antoniny Hader uznana – za najlepszą potyczkę wieczoru.

Walki bokserskie sędziował również starosta pilski Eligiusz Komarowski, sędzia klasy międzynarodowej, jeden z najlepszych w kraju.
- To była już kolejna gala bokserska, która odbyła się w nowej hali przy Pola. Wydarzenie rangi międzynarodowej zgromadziło wielu kibiców, co tylko pokazuje, jak wielu fanów mają sporty walki, równiez kickboxing w naszym mieście i regionie. Ponadto sam obiekt doskonale nadaje się do organizowania również takich wydarzeń sportowych, nie tylko siatkarskich, które odbywają się tu najczęściej. To pokazuje dużą użyteczność tego obiektu – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Trenerem Kadry Narodowej jest Kamil Gorząd a jego współpracownikami są Łukasz Butryński i Przemysław Leniec z pilskich Sportów Walki, którym również należą się ogromne gratulacje. Galę bokserska zorganizowały: Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, klub Spory Walki Piła oraz Polski Związek Bokserski.