Zapraszamy na Noc Muzeów do BWA

Data: 12-05-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zapraszamy na Noc Muzeów do BWA W tym roku Biuro Wystaw Artystycznych w Pile w ramach popularnej Nocy Muzeów przygotowało wyjątkowe atrakcje, na które już dzisiaj zapraszamy.  Drzwi galerii będą długo otwarte, a wstęp jest  bezpłatny.

Wydarzenie zacznie się już w piątek, 13 maja o godz. 19.00 – otwarciem wystawy malarstwa Elżbiety Wasyłyk „Forma Dei/ Morfologia światła”.
W sobotę, 14 maja zapraszamy już o godz. 18.00 na spotkanie ze Zbigniewem Noską, autorem książki „Studnia nieszczęścia. Okruchy historii Piły i okolic”, któremu towarzyszyć będzie żona Krystyna Noska – autorka ilustracji do książki.
To pierwsza taka publikacja, obejmująca historię stolicy powiatu pilskiego i okolic, w latach od 1000 r. do 1946 r, a jej wydanie wsparł Powiat Pilski Starostwo Powiatowe w Pile.

W godz. 19.30 – 21.30 odbędzie się natomiast wyjątkowy koncert „Klasyczny fortepian”.
Znane i lubiane utwory muzyki klasycznej zagra czterech pianistów, absolwentów Szkoły Muzycznej w Pile i Akademii Muzycznych. Koncert poprowadzi znakomita pianistka Jolanta Reszelska.

Na koniec - autorskie oprowadzanie Elżbiety Wasyłyk po wystawie „Forma Dei / Morfologia światła”.
Zapraszamy wszystkich pasjonatów muzyki klasycznej, sztuki, historii i miłośników naszego miasta.