Z placu budowy Powiatowego Centrum Innowacji Technologicznych

Data: 22-04-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Z placu budowy Powiatowego Centrum Innowacji Technologicznych Trwa budowa Powiatowego Centrum Innowacji Technologicznych przy ul. Ceglanej w Pile. To największa inwestycja Powiatu Pilskiego, wartości 28 mln zł, na którą  pozyskano rekordowe w historii Powiatu unijne dofinansowanie – prawie 24 mln zł.

Inwestycja dotyczy przebudowy i rozbudowy Powiatowego Centrum Edukacji – placówki służącej do praktycznej nauki różnych zawodów uczniów wszystkich szkół prowadzonych przez Powiat Pilski.  Projekt zakłada całkowitą przebudowę pomieszczeń istniejącego PCE oraz budowę nowego o powierzchni ok. 1,6 tys. m2.
Obecnie prowadzone są już prace murarskie przy jego budowie, jednocześnie trwają prace modernizacyjne w istniejącym budynku.  
W Powiatowym Centrum Innowacji Technologicznych powstanie łącznie 26 pracowni specjalistycznych, m.in. elektroniki, obróbki mechanicznej, informatyki, projektowania, mechatroniki samochodowej, robotyki oraz automatyki. Pracownie będą wyposażone w nowoczesne narzędzia i urządzenia, za wzór istniejących w prawdziwych zakładach pracy.

- To będzie przełom w praktycznej nauce zawodów. W Powiatowym Centrum Innowacji Technologicznych w Pile warunki kształcenia będą jedne z najlepszych w kraju. Ta nowoczesna  placówka szkolnictwa zawodowego służyć będzie młodzieży nie tyko z Piły lecz także pozostałych gmin naszego powiatu i całej północnej Wielkopolski – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Prace budowlane wykonuje Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Sławomira Lisiewicza.