I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Data: 12-04-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Podczas Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z powiatu pilskiego.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnych o swoim ulubionym miejscu w Wielkiej Brytanii oraz jak najlepsze zdanie testu gramatyczno-leksykalnego z języka angielskiego z elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych.
- To bardzo cenna inicjatywa, upowszechniająca naukę języka angielskiego, którego znajomość jest dzisiaj bardzo ważna dla rozwoju przyszłej kariery zawodowej młodzieży. Jury nie miało łatwego wyboru jeśli chodzi o wybór najlepszych prac multimedialnych, bo wszystkie były interesujące. Gratuluję laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu – mówił Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile, który wręczał pamiątkowe dyplomy i nagrody.  

Słowa uznania za zaangażowanie dla wszystkich uczestników konkursu i opiekunów uczniów wyraziła także Magdalena Michalska, dyrektor ZSE w Pile. 

Laureaci konkursu: 
I miejsce -  Jan Bonar ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią
II miejsce - Gabriela Karolina Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile
III miejsce - Weronika Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile.
Gratulujemy! Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.