Dla kochających książki

Data: 29-05-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dla kochających książki

Nadnoteckie Dni Literatury to wydarzenie z bogatą historią. Po raz pierwszy spotkanie pod takim szyldem odbyło się w 1986 roku. Od początku organizatorem wydarzenia jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Szumana w Pile. W tym roku honorowy patronat nad przedsięwzięciem pełnili starosta pilski Mirosław Mantaj i prezydent Piły Piotr Głowski.

W ramach pisarskiego święta, 24 maja odbywały się indywidualne konsultacje z uznanym poetą, Tadeuszem Wyrwa – Krzyżańskim. Dzień później kilkunastu pisarzy Nadnotecia uczestniczyło w biesiadzie literackiej, jaka odbyła się w głównej siedzibie Biblioteki. Można było spotkać się z Janem Kasprem, Jolantą Nowak - Węklarową, Zuzanną Przeworską, Bogusławem Urlikiem, Jerzym Utkinem, Elżbietą  Wasyłyk, Tadeuszem Wyrwa – Krzyżańskim, Agnieszką Świderską, Anną Dalią Słowińską i Mieczysławem Ślesickim. Spotkanie prowadził Łukasz Jeżyk, krytyk literacki i wykładowca w Instytucie Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Goście promowali swoje najnowsze wydawnictwa i czytali fragmenty własnej twórczości.

Laureatką 15. edycji przeznaczonego dla debiutantów Turnieju Jednego Wiersza została Magdalena Czacharowska z Piły. Spotkanie uświetnił koncert grupy YANTA z Lipin (powiat chodzieski).