Relacja z Mistrzostw Wielkopolski w Boksie w hali przy Pola w Pile

Data: 28-03-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Relacja z Mistrzostw Wielkopolski w Boksie w hali przy Pola w Pile W Powiatowej Hali Sportowej przy ul. W. Pola odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w boksie w kategoriach wiekowych senior i junior. Organizatorem imprezy był klub Sporty Walki Piła wraz ze Starostwem Pilskim oraz Wielkopolskim Okręgowym Związkiem Bokserskim.
Impreza odbywała się pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, który był jednocześnie jednym z sędziów zawodów.
- To była ogromna przyjemność sędziować na tym wspaniałym obiekcie u siebie i przed własną publicznością. Poziom zmagań był wysoki. Było wszystko, co w boksie jest najważniejsze: profesjonalna walka i emocje. I co mnie szczególnie ucieszyło - wspaniała postawa naszych zawodników. Boks ma się naprawdę u nas bardzo dobrze. Jeszcze raz ogromne gratulacje dla zawodników i trenerów – mówi starosta Eligiusz Komarowski.  

Do Piły przyjechali zawodnicy z całej Wielkopolski, nie zabrakło oczywiście reprezentantów pilskich klubów: Sporty Walki Piła i WKS Sokół Piła. Zaprezentowały się ponadto kluby: Sporty Walki Gostyń , KS Polonia 1912 Leszno , K.S.”OBRA”, Zbąszyń , KS Sporty Walki Rawicz, KKS SW Poznań, Bagdasarian Boxing Club Poznań, Copacabana Konin, Klub Bokserski Olimpia Poznań, KB Warta Śrem , Boxing Trzemeszno.

W niedzielę odbyły się finały imprezy, w których wystąpiło aż ośmiu pilan!
W gronie juniorów na najwyższym miejscu podium zdobywając tytuł Mistrza Wielkopolski stanęli Julianna Rutkowska i Miłosz Bogucki (oboje Sporty Walki Piła).
Srebrną medalistką w swojej kategorii wagowej do 60 kg została kolejna pilska juniorka Zuzanna Skonieczna reprezentująca również pilski klub Sporty Walki.
Świetnie spisali się również pilscy seniorzy, którzy w komplecie zdobyli złote medale w swoich kategoriach! Kolejno Martyna Kaszczuk, Oliver Chudzik, Kacper Grill i Przemysław Jarecki to złoci medaliści Sportów Walki oraz Kacper Pazdej reprezentujący klub WKS Sokół.

Medale zawodnikom wręczał Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski. Dodatkowo indywidualne wyróżnienia trafiły do Julianny Rutkowskiej (najlepsza juniorka zawodów), Martyny Kaszczuk (najlepsza seniorka) oraz Olivera Chudzika (najlepszy senior), a klub Sporty Walki Piła został uznany najlepszym klubem Mistrzostw! Wielkie brawa dla wszystkich zawodników.

Dodatkowe podziękowania za popularyzację boksu od starosty Eligiusza Komarowskiego otrzymał Zdzisław Nowak, wieloletni działacz, szkoleniowiec i prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, który obecnie został jego honorowym prezesem.