Ślubowanie kadetów pierwszych klas wojskowych

Data: 22-03-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ślubowanie kadetów pierwszych klas wojskowych Uczniowie dwóch pierwszych klas o kierunku „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” oraz Oddziału Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół Technicznych w Pile złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

- Ślubowanie to ważny moment w życiu szkoły oraz uczniów. Słowa przyrzeczenia są zawsze dla nich drogowskazem. W murach naszej szkoły uczą się tego, że patriota czasu pokoju to człowiek rozmiłowany w przeszłości, który z tradycji czerpie siłę, zdobywa wiedzę i nabywa umiejętności bycia odpowiedzialnym za siebie i innych. Potrafi działać w grupie, a swoje wysiłki kieruje na rzecz wspólnoty – mówi Daria Szostak, dyrektor ZST w Pile.

Ślubowanie złożyło blisko 50 uczniów dwóch klas o profilu wojskowym, które realizują program Ministerstwa Obrony Narodowej. W tym roku po raz pierwszy ślubowanie złożyli uczniowie elitarnej klasy „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” utworzonej w ramach programu MON - CYBER MIL, która jest w ofercie szkoły od 2021/2022 roku i jednej klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego, drugiego już rocznika.
Uczniowie tych klas, oprócz podstawowych przedmiotów, takich jak język polski, matematyka, historia, języki obce, mają w programie nauczania edukację wojskową. Zajęcia z tego przedmiotu są organizowane przy wsparciu między innymi jednostek wojskowych i centrów szkolenia.

Uroczystość odbyła się w Centrum Powiatowym Iskra w Pile. Uczestniczyli w niej licznie zaproszeni goście, także rodzice. Obecni byli również przedstawiciele Zarządu Powiatu w Pile.
- Niech słowa przysięgi Bóg, Honor, Ojczyzna będą dla Was drogowskazem przez całe życie nie tylko podczas edukacji, ale także w życiu prywatnym i zawodowym – powiedział Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.     
Gratulacje młodzieży złożyli także m.in. Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile oraz Emilia Piechocka, radna Rady Miasta Piły.