Owoców nie zabraknie

Data: 29-05-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Owoców nie zabraknie

Co prawda, deszcz uniemożliwił zaprezentowanie wszystkich zaplanowanych atrakcji, ale Regionalne Święto Sadowników w Pobórce Wielkiej (gmina Białośliwie) odbyło się w radosnej atmosferze. Szkoda tylko, że zamiast w plenerze, goście spotkali się w Sali Wiejskiej. Miejmy nadzieję, że pogoda, choć mało atrakcyjna, będzie sprzyjać plonom, a dorodnych owoców w czasie zbiorów nie zabraknie.

Podczas sobotniego spotkania wicestarosta Kazimierz Sulima i etatowy członek zarządu Stefan Piechocki nagrodzili właścicieli wyróżniających się gospodarstw sadowniczych w powiecie pilskim: Małgorzatę i Zygmunta Pinkowskich z Pobórki Wielkiej, Jacka Mela z Kaczor oraz Longinę i Józefa Pietrzak z Masłowa (gmina Wyrzysk).

Wśród innych wyróżnionych znaleźli się również: Danuta i Jerzy Król, Danuta i Ludwik Zdrenka (obie pary z Pobórki Wielkiej), Maria i Włodzimierz Kośmider z Jeziorek Kosztowskich oraz Edmund Czarny z Miasteczka Krajeńskiego. Szczególne słowa wdzięczności padły pod adresem Michała Szpota, który przez dziesięć lat przygotowywał Święto Kwitnących Sadów.