Spotkanie z burmistrzami i wójtami o pomocy obywatelom Ukrainy

Data: 01-03-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spotkanie z burmistrzami i wójtami o pomocy obywatelom Ukrainy W ramach organizacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz dla obywateli, którzy pozostali w swojej Ojczyźnie, 28 lutego starosta pilski Eligiusz Komarowski razem z Arkadiuszem Kubichem, wicestarostą pilskim odbył wideo spotkanie z wójtami i burmistrzami gmin powiatu pilskiego.

Rozmawiano przede wszystkim o bieżącej sytuacji związanej z wojną na Ukrainie i o tym jak wspólnie można zorganizować pomoc humanitarną, aby dotarła do potrzebujących.
- Godna podkreślenia jest ogromna wrażliwość naszych mieszkańców i chęć pomocy sąsiadom z Ukrainy w tych niezwykle trudnych czasach. Prawie każde sołectwo, każda organizacja społeczna, samorządy różnych szczebli – wszyscy chcą pomagać. Ważne jest, aby ta pomoc była dobrze skoordynowana – podsumował starosta Eligiusz Komarowski.

Spotkanie miało charakter konwentu. Uczestniczyli w nim:
Eligiusz Komarowski, starosta pilski
Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski
Bogusława Jagodzińska – burmistrz Wyrzyska
Piotr Łosoś – burmistrz Łobżenicy
Artur Kłysz – burmistrz Wysokiej
Roman Wrotecki - burmistrz Ujścia
Krzysztof Jacek Oświecimski – Wójt Miasteczka Krajeńskiego
Tobiasz Wiesiołek – wójt Szydłowa
Krzysztof Rutkowski – wójt Białośliwia.