Zgrupowanie kadrowiczów z Wielkopolski w hali przy Pola

Data: 23-01-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zgrupowanie kadrowiczów z Wielkopolski w hali przy Pola Na obiektach Powiatowej Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Pile trenują reprezentacje Kadr Wielkopolski KWM i KNO. Ferie to dobry dla nich czas na dodatkowe zajęcia.

Młodzi zawodnicy przebywają na tygodniowym zgrupowaniu i ćwiczą umiejętności siatkarskie. Uczestniczą także w zajęciach teoretycznych. Na specjalne zaproszenie u młodych siatkarzy gościł trener Konrad Cop, który doprowadził reprezentacje U-17 do złotych medali Mistrzostw Europy Wschodniej EVZA oraz brązowych medali Mistrzostw Europy, który dał ciekawy wykład.
Uczestników zgrupowania odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Miałem również okazję udzielić młodym siatkarzom kilku rad. Wprawdzie uprawiałem boks, a dzisiaj jestem sędzią klasy międzynarodowej w tej dyscyplinie, ale każdy sport rządzi się tymi samymi prawami – mówi starosta.
Pobyt kadrowiczów Wielkopolski jest możliwy dzięki współpracy powiatu pilskiego z PZPS i trenerów Sportowych Ośrodków Szkolnych, do których należy Powiatowa Hala Sportowa przy Pola w Pile.
Cieszy również fakt, że wśród kadrowiczów Wielkopolski jest także wielu zawodników pilskich klubów:

KADRA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW - 2008
1. Daniel Kamiński