Mamy nowy Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski!

Data: 30-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mamy nowy Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski! Powstał kolejny klub sportowy, który będzie występował w barwach Powiatu Pilskiego. Tym razem jest to Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski. Grupa założycielska już działa, a w styczniu ruszy nabór pań i dziewcząt chętnych do treningów i gry w piłkę nożną.
 
„KKP Powiat Pilski” od przyszłego sezonu ma ambicje uczestniczyć w rozgrywkach IV ligi. Klub będzie trenował m.in. na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile, tu też będą rozgrywane mecze.
- Drużyna się dopiero tworzy. Skrzyknęły się zawodniczki, które grały kiedyś w klubie Zjednoczeni Kaczory i klubie Orzeł Wałcz. Klub już został zarejestrowany i organizujemy drużynę - mówi Angelika Śmiechowska-Kieruj, jedna z inicjatorek powstania nowej drużyny, która sama od dziecka gra w piłkę nożną, a obecnie jest także trenerem w Akademii Reissa.

- Uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa, która znajdzie również wielu kibiców, tak jak pozostałe nasze drużyny występujące w barwach Powiatu Pilskiego. Zawodnicy mają do dyspozycji nasze nowe obiekty, na których mogą trenować i grać. Jako Powiat Pilski stawiamy na odrodzenie sportu w Pile, a mieszkańcy, jak pokazują dotychczasowe wydarzenia, chętnie na nie przychodzą i kibicują naszym drużynom – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.     

Od stycznia do wiosny planowane są już treningi i sparingi. W IV lidze mogą występować dziewczęta, które ukończyły 16, a nawet 15 rok życia.
- Będziemy przyjmować również dziewczęta w wieku 14 lat i powyżej, także po 18. roku życia. Najpierw musimy zebrać chętne do gry w piłkę nożną i zacząć trenować – dodaje Angelika Śmiechowska- Kieruj.
Klub jest w fazie organizacji, nabór ruszy już wkrótce. Kontakt będzie możliwy przez FB, gdzie powstaje już strona nowego klubu. Ale wszystkie panie, chętne do gry w piłkę nożną, już mogą pracować nad kondycją. 
Zapisz się na newsletter