Pełne trybuny na meczu z mistrzem Polski w hali przy Pola

Data: 29-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pełne trybuny na meczu z mistrzem Polski w hali przy Pola Obiekty sportowo-rekreacyjne Powiatu Pilskiego cały czas tętnią życiem. Na meczu Stalpro Joker Powiat Pilski z mistrzem Polski Jastrzębski Węgiel Powiatowa Hala Sportowa przy Pola była wypełniona przez kibiców po brzegi.   

Nasza drużyna zagrała w Pucharze Polski z najlepszą drużyną w kraju i choć ta wygrała spotkanie w trzech setach, mecz budził ogromne emocje i ogromny doping kibiców.   
-  To była prawdziwa uczta dla siatkarskich kibiców. Zespół Stalpro Joker Powiat Pilski to zespół drugoligowy i jedynie jako jeden z dwóch drużyn drugoligowych zaszedł tak wysoko w Pucharze Polski i trafił na aktualnego mistrza Polski, którego gościliśmy w naszym nowym obiekcie -  stwierdził Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Doping publiczności był niesamowity. Po meczu zawodnicy komentowali.
- Staraliśmy z siebie dawać sto procent. Szacunek dla przeciwnika. Bardzo nam było miło przed taką publicznością występować – powiedział Jakub Macyra z klubu Jastrzębski Węgiel.
- Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy u nas gościć mistrza Polski. Dla mnie to był dodatkowy impuls, bo to jest zespół, w którym grałem w sezonie 2016/2017. Fajna atmosfera była na meczu, było dużo kibiców, dziękujemy – powiedział z kolei Marcin Bachmatiuk ze Stalpro Joker Powiat Pilski.
Krzysztof Zapaśnik również ze Stalpro Joker Powiat Pilski przyznał, że to było ważne doświadczenie, które drużyna zamierza wykorzystać w grze o ligowe punkty.    

Starosta Eligiusz Komarowski tak podsumował to wyjątkowe wydarzenie:
- Jako Powiat Pilski budujemy na nowo sportową markę Piły - stolicy powiatu pilskiego. Frekwencja na dzisiejszym meczu i innych naszych obiektach, jak choćby na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile, gdzie obecnie zorganizowaliśmy dla mieszkańców bezpłatne lodowisko dowodzi, jak bardzo mieszkańcy potrzebują ciekawych wydarzeń sportowych i profesjonalnych miejsc, gdzie mogą sami oddać się sportowej pasji czy rekreacji. A my wychodzimy naprzeciw tym potrzebom.

Warto dodać, że na parkiecie hali przy Pola w składzie drużyny Jastrzębski Węgiel zagrał także Benjamin Toniutti, mistrz olimpijski z Tokyo (na zdjęciu głównym ze Starostą Pilskim). 
Zapisz się na newsletter