Otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile

Data: 01-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile 29 listopada uroczyście otwarto nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Pile. Symboliczny klucz do nowego budynku Komendantowi Powiatowemu Policji w Pile, podinsp. Marcinowi Kowalskiemu przekazał Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.
- To bardzo nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku i wzywań, przed którymi stoją dzisiaj policjanci, aby skutecznie mogli pracować i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców gmin powiatu pilskiego. Nowa siedziba zdecydowanie poprawi ich komfort i warunki pracy, co ma niebagatelne znaczenie dla efektywnej służby – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który również uczestniczył w otwarciu nowej siedziby KP w Pile.

Nowa siedziba została wybudowana przy ul. Bydgoskiej, tuż za starym budynkiem komendy. Jest funkcjonalna. Największy trzykondygnacyjny budynek to to część biurowo-administracyjna. Obok znajduje się mniejszy warsztatowo – magazynowy. Powstał także budynek dla psów służbowych i ich przewodników oraz wiata dla samochodów służbowych. Teren wokół został zagospodarowany również na parkingi dla pracowników i interesantów. Będzie tu pracować ponad 230 policjantów oraz blisko 60 pracowników cywilnych.

Całość kosztowała ok. 75 mln zł. To jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji tego typu w kraju. Została sfinansowana z funduszu modernizacji Policji. Powiat Pilski też miał w tej inwestycji również swój udział - współfinansował realizację projektu budowlanego nowej siedziby komendy, a obiekt powstał na działce Skarbu Państwa, którą jako Starosta Pilski przekazałem w trwały Zarząd Policji.
- Gratuluję wszystkim ambasadorom tej inwestycji, która pilskim policjantom była tak bardzo potrzebna. Niech nowa siedziba dobrze Wam służy dla dobra mieszkańców gmin powiatu pilskiego – podsumowuje starosta pilski.