Powiat Pilski wsparł zakup nowego wozu dla OSP Łobżenica

Data: 13-11-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski wsparł zakup nowego wozu dla OSP Łobżenica OSP Łobżenica otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Uroczystość jego przekazania była wielkim wydarzeniem. Odbyła się w Święto Niepodległości w obecności mieszkańców, pilskich parlamentarzystów, władz samorządowych oraz Komendanta Powiatowego PSP w Pile. W uroczystosci uczestniczył także Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile.
 
Na zakup nowego wozu złożył się samorząd Gminy Łobżenicy, część dołożyła Gmina Wyrzysk oraz Samorząd Powiatu Pilskiego. Połowę środków pozyskano z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a część dołożyła także sama jednostka. Samochód OSP Łobżenica była bardzo potrzebny, znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie, że Gmina Łobżenica jest jedną z najdalej położonych gmin od siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile i musi mieć dobrze wyposażoną i sprawną jednostkę, aby jak najszybciej dotrzeć do miejsca zdarzenia.

- Życzę, aby ten samochód dobrze wszystkim służył. Profesjonalnie wyposażona jednostka OSP, to większe poczucie bezpieczeństwa nas wszystkich. Cieszę się, że jako radni powiatu również mogliśmy wnieść cegiełkę do zakupu tego samochodu – powiedział Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile.  

Z wnioskiem o dotację zwróciła się do władz Powiatu Pilskiego Gmina Łobżenica. Umowa na przekazanie 30 tys. zł została podpisana we wrześniu.
Zapisz się na newsletter