Jubileusz 50-lecia Domu Pomocy Społecznej w Dębnie

Data: 10-11-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileusz 50-lecia Domu Pomocy Społecznej w Dębnie Dom Pomocy Społecznej w Dębnie, w gminie Łobżenica obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia.

DPS w Dębnie to jednostka organizacyjna Powiatu Pilskiego i największa placówka opiekuńcza spośród 5 Domów Pomocy Społecznej, funkcjonujących na terenie powiatu. Kadra liczy 84 osoby. Praca tutaj jest bardzo wymagająca, mieszkają tu mężczyźni z niepełnosprawnością intelektualną, a DPS posiada ponad 120 miejsc.
Pracownicy sprawują tu nie tylko opiekę nad mieszkańcami, w tym zdrowotną. Prowadzą także zajęcia wspomagające i  edukacyjne, dobierane indywidualnie do potrzeb mieszkańców.

Gratulacje z okazji jubileuszu kadrze i dyrektorowi Filipowi Perlińskiemu oraz podziękowania za trud i serce, jaki wkładają w funkcjonowanie placówki, złożyli przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego: Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski, Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski i Krzysztof Sadowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu oraz Kazimierz Wasiak, Przewodniczącym Rady Powiatu w Pile z radną Zdzisławą Bosak-Kawa.
- W takim dniu należą Wam się szczególne słowa uznania i podziękowania. Jestem z Was dumny, że z takim oddaniem pracujecie dla mieszkańców, wielu z Was od kilkudziesięciu lat. To praca wymagająca nie tylko profesjonalizmu, ale także dużej empatii. Życzę Wam wytrwałości i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym - powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Historię placówki, która mieści się na terenie krajobrazowego parku z połowy XIX wieku w pięknym zabytkowym pałacu przedstawił dyrektor Filip Perliński, dziękując pracownikom, w tym z najdłuższym, nawet 40 – letnim stażem pracy i wszystkim, którzy na co dzień pomagają w funkcjonowaniu placówki, również Staroście Pilskiemu.  
- Dziękuję za miłe słowa. Oczywiście nieustająco będziemy wspierać DPS w Dębnie, jak i inne placówki opiekuńcze, nie tylko dlatego, że takie jest nasze zadanie, ale również głębokie przekonanie, iż opieka nad ludźmi potrzebującymi wsparcia to nasz ludzki obowiązek – dodał jeszcze starosta.  
DPS w Dębnie może liczyć także na wsparcie władz gminy Łobżenica i wielu mieszkańców.
 
Zapisz się na newsletter