Uczniowie "Gastronomika" na stażu w Portugalii

Data: 08-11-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczniowie "Gastronomika" na stażu w Portugalii Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile ukończyła staż w ramach Projektu POWER ,,Mobilność edukacyjna szansą na wyższe kompetencje zawodowe" w Portugalskiej Bradze.

Do Portugalii pojechała 17- osobowa grupa uczniów kształcąca się w zawodach technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej oraz technik organizacji turystyki, wraz z dwoma opiekunami. Młodzież zdobywała specjalistyczne jak i ogólne kompetencje, które będą im w przyszłości przydatne w karierze zawodowej, zarówno w kraju jak i za granicą. Uczniowie poznali także region, kulturę, obyczaje i kuchnię portugalską. Szkolili także języki obce.
Na zakończenie stażu otrzymali certyfikaty, potwierdzające ich nowe umiejętności i zdobyte doświadczenie praktyczne.
Kolejne wyjazdy na staże planowane są na wiosnę 2022 roku. Partnerem ZSG w Pile jest organizacja EduPlus – European Centre for Education and Skills Development, Lda.