Uczniowie z wizytą w Starostwie z darem dla Oliwii

Data: 06-10-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczniowie z wizytą w Starostwie z darem dla Oliwii W Starostwie Powiatowym gościli  uczniowie z klasy VIA ze Szkoły Podstawowej numer 5 w Pile. Spotkali się oni ze starostą Eligiuszem Komarowskim oraz wicestarostą Arkadiuszem Kubichem.

- Była to okazja do rozmów o tym jak zmieniamy Piłę – stolicę powiatu pilskiego, również z myślą o młodych ludziach, dla których tworzymy przede wszystkim atrakcyjne kierunki kształcenia w naszych szkołach średnich. Ciągle unowocześniamy też ich bazę, budujemy hale i boiska sportowe tak, aby uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki, rekreacji i wypoczynku. Dziękuję paniom Mirosławie Zięcik i Agnieszce Król za zorganizowanie tej nietypowej lekcji samorządności – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Co ważne, dzieci wraz z rodzicami, słysząc o Oliwii potrąconej przez pociąg, postanowili sięgnąć do swoich skarbonek i portfeli, i przekazać kwotę 300 zł na pomoc w leczeniu dziewczynki. Pieniądze zostały przekazane rodzicom Oliwii.