Uczniowie "Mechanika" na zawodach "Sprawni jak żołnierze"

Data: 28-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczniowie "Mechanika" na zawodach "Sprawni jak żołnierze" Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile 28 września odbyły się zawody patriotyczno-obronne "Sprawni jak żołnierze" uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Pile pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Udział w nich wzięło 20 drużyn 5-osobowych z klas technikum, w tym klasy przygotowania wojskowego.

Trasa zawodów liczyła 2 km, znajdowało się na niej 6 punktów kontrolnych. Młodzież musiała wykonać niełatwe zadania, m.in. przeciąć piłą ręczną drewnianą belkę, reanimować rannego z pola walki. Odbył się również sprawdzian wiedzy historycznej.

I miejsce zajęła klasa 3 Rg technicy informatycy, II miejsce 3 Dg technicy mechanicy/technicy pojazdów samochodowych, III miejsce 2D oddział przygotowania wojskowego technicy mechanicy/technicy pojazdów samochodowych.

Nagrody za zajęcie I miejsca ufundował Powiat Pilski, wręczył je Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, który pogratulował wszystkim uczestnikom i organizatorom biegu. Nagrody za zajęcie II miejsca ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół Technicznych w Pile, za za zajęcie III miejsce - Stowarzyszenie "Kuźnia Mechanika im. Stanisławy Grabowskiej - Wądołowskiej", a medale dla wszystkich uczestników ufundowało Stowarzyszenie Patriotyczna Brać.