Złoto dla Justyny Franieczek w Memoriale Kamili Skolimowskiej

Data: 09-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Złoto dla Justyny Franieczek w Memoriale Kamili Skolimowskiej Justyna Franieczek zawodniczka Gwardii Piła i Start Skrzatusz zdobyła złoty medal w biegu na 100 m T20 podczas LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, który odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Zawodniczka z Piły osiągnęła świetny rezultat 0:13,20 s. Warto nadmienić, że w tym roku Justyna Franieczek jest w znakomitej formie. W memoriale Kamili Skolimowskiej wystartowała zaraz po powrocie z Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, gdzie w biegu na 400 m T20 zdobyła 5 miejsce.
Z kolei w czerwcu podczas mistrzostw Virtus World Athletics Championships w Bydgoszczy zdobyła dwa złote i dwa brązowe medale.
Zdobyła także brązowy medal w biegu na 400 m T20 na Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy.

Gratulacje dla pilskiej zawodniczki, która mimo wielu przeciwności losu (m.in. pokonała ciężką chorobę, przeżyła także wypadek samochodowy) wróciła do sportu i odnosi ogromne sukcesy.