Modernizacja przejść dla pieszych, będzie bezpieczniej

Data: 29-07-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Modernizacja przejść dla pieszych, będzie bezpieczniej  Powiat Pilski pozyskał dofinansowanie na modernizację 6 przejść dla pieszych na drogach powiatowych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wysokość dofinansowania to prawie 232 tys. zł, a wartość inwestycji to blisko 290 tys. zł.

Zmodernizowanych będzie 6 przejść: w Łobżenicy – ul. Złotowska, Wysokiej - Plac Powstańców Wielkopolskich, Dziembowie, Starej Łubiance, Osieku nad Notecią - ul. Dworcowa, Miasteczku Krajeńskim - Plac Wolności.
- Przejścia zostaną przebudowane, przede wszystkim dobrze oświetlone i oznakowane i podobnie jak trzy przejścia, które Powiat Pilski zmodernizował w ubiegłym roku w Łobżenicy, Szydłowie i Czajcze będą dużo bardziej bezpieczne dla pieszych i kierowców – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Dofinansowanie na modernizację 5 przejść otrzymała również Gmina Piła: przy alei Wyzwolenia, ul. Głuchowskiej, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Kusocińskiego i placu  Zwycięstwa oraz Gmina Wysoka na przebudowę dwóch przejść: przy placu Powstańców Wielkopolskich i ul. Szkolnej.
- Zachęcam pozostałe gminy powiatu, aby aplikowały czy weryfikowały swoje wnioski o dofinansowanie podobnych inwestycji. Nabór uzupełniający trwa do 11 sierpnia – dodaje starosta.