Odznaczenia dla młodych druhów OSP w Osieku nad Notecią

Data: 28-07-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Odznaczenia dla młodych druhów OSP w Osieku nad Notecią Podczas zbiórki Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej w OSP Osieka nad Notecią młodym druhom wręczono odznaczenia „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”.
To ważne wydarzenie, ponieważ działające przy jednostce OSP drużyny młodych druhów to wyjątek w skali północnej Wielkopolski. OSP Osiek nad Notecią to jednak duża jednostka. Należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jest dobrze wyposażona i wyszkolona. Zabezpiecza wschodnią część  powiatu pilskiego. Posiada również Orkiestrę Dętą, a dwa lata temu obchodziła jubileusz 110 lat istnienia. Wtedy również młodzi druhowie pokazali swoje umiejętności podczas licznych strażackich konkurencji, a poziom ich wyszkolenia jest naprawdę imponujący.

W uroczystej zbiórce dziecięcej i młodzieżowej drużyny uczestniczył także Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Gratuluję Wam wszystkim wspaniałej pasji, chęci niesienia pomocy innym. Rodzice i mieszkańcy mogą być z Was dumni. Młodym druhom życzę wielu sukcesów i dużo szczęścia, a drużynie seniorskiej z OSP nad Notecią gratuluję młodych wychowanków i następców – powiedział starosta.
W podziękowaniu za wsparcie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej Starosta Pilski otrzymał pamiątkowy dyplom.