Uroczyste przekazanie nowego wozu bojowego dla OSP Gromadno

Data: 11-07-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uroczyste przekazanie nowego wozu bojowego dla OSP Gromadno W sobotę odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania i poświęcenia nowego wozu Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromadnie. Najpierw odbyła się msza święta, później przemarsz druhów i gości na boisko sportowe.

- W takich wydarzeniach uczestniczę zawsze z wielką radością i satysfakcją. Każdy taki zakup przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, nie tylko gminy Wyrzysk, ale wszystkich gmin powiatu pilskiego, a OSP w Gromadnie już od 76 lat pomaga mieszkańcom i wspiera jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który również był obecny na tej ważnej dla druhów i mieszkańców uroczystości.  

Nowy samochód został zakupiony jeszcze w ubiegłym roku, dzięki usilnym staraniom OSP w Gromadnie i pomocy wielu samorządów i darczyńców. Jednostka zwróciła się o pomoc finansową m.in. do władz gminy Wyrzysk, Powiatu Pilskiego, Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Wóz ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą był strażakom bardzo potrzebny. Poprzedni, już mocno wysłużony, nie nadawał się do akcji.   

Każdy z samorządów dorzucił do jego zakupu ważną cegiełkę, podobnie pomogli sponsorzy: lokalne firmy, radni, ludzie zaangażowani w życie lokalnej społeczności.  
- Jeszcze raz gratuluję prezesowi OSP Gromadno Marcinowi Piszczkowi i Adamowi Kapczyńskiemu, naczelnikowi OSP Gromadno za skuteczne działania na rzecz jednostki. Gratuluję odznaczonym medalami członkom OSP Gromadno. Wszystkim druhom życzę powodzenia w akcjach ratowniczych i szczęśliwych powrotów do domu. Niech nowy wóz dobrze Wam służy – dodał starosta Eligiusz Komarowski.

Członków OSP Gromadno odznaczył Krzysztof Fojt, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pile. W uroczystości wzięła udział m.in. Ewa Ramusiewicz, radna Rady Powiatu w Pile.   

***
Wiele jednostek OSP w gminach powiatu pilskiego może liczyć na pomoc finansową Powiatu Pilskiego. W ubiegłym roku w formie dotacji dla gmin Powiat wsparł jeszcze zakup nowych wozów dla OSP Miasteczko Krajeńskie i Białośliwie. Łącznie dla 3 jednostek OSP w 2020 r. Powiat przekazał prawie 90 tys. zł. Podobna kwota na zakup samochodów trafiła z budżetu powiatu do 3 jednostek OSP w 2019 r.  
Zapisz się na newsletter