Powitanie w Skrzatuszu Mistrzyni Świata Justyny Franieczek

Data: 06-07-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powitanie w Skrzatuszu Mistrzyni Świata Justyny Franieczek Nad jeziorem w Skrzatuszu odbył się piknik sportowo-rekreacyjny, podczas którego mieszkańcy uroczyście powitali Justynę Franieczek, utytułowaną lekkoatletkę reprezentująca na zawodach krajowych i międzynarodowych Powiat Pilski.  

Justyna Franieczek  podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Virtus 2021 w Bydgoszczy, które odbyły się w czerwcu, zdobyła dwa złote medale w biegu na 400 metrów i sztafecie 4X100 m i tytuł Mistrzyni Świata. Kilka dni wcześniej na Mistrzostwach Europy World Para Athletics 2021 – zdobyła brązowy medal w biegu na 400 m. To był pierwszy sukces zawodniczki z Powiatu Pilskiego na imprezie tej rangi!

Justyna Franieczek to przykład sportowca, który pokonuje wszelkie przeciwności losu. Najpierw pokonała ciężką chorobę, potem wypadek samochodowy i długą rehabilitację. Stanęła na nogi i zaczęła ciężko trenować.

Reprezentuje Klub Sportowy Gwardia Piła oraz sekcję sportową osób niepełnosprawnych – Start Skrzatusz, która działa w ramach Stowarzyszenia Przyjazna Wieś.
To właśnie to stowarzyszenie zorganizowało dla lekkoatletki niecodzienne powitanie. Mieszkańcy Skrzatusza i całej gminy Szydłowo przywitali Justynę niezwykle gorąco, a gratulacjom nie było końca. Podczas pikniku nie zabrakło atrakcji dla uczestników, w tym dla dzieci. Były dmuchane zamki, zabawa w pianie, festiwal kolorów, przejażdżki na kucyku, do tego liczne konkursy i występy na scenie. Dla Mistrzyni przygotowano złote konfetti, co było niezwykle widowiskowe!

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusz Komarowski, gratulacje w imieniu władz Powiatu Pilskiego złożył Marek Kamiński, Członek Zarządu Powiatu w Pile. Zawodniczce towarzyszył trener Kamil Całek
Gospodarz imprezy Janusz Drożdż, sołtys Skrzatusza i prezes Stowarzyszenia Przyjazna Wieś, dziękował mieszkańcom za gorące przyjęcie Justyny i wspólną zabawę.
- Mamy wspaniałych sportowców, z których możemy być dumni – podsumował. 
Zapisz się na newsletter