Postępowanie na budowę Centrum Innowacji Technologicznych

Data: 02-07-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Postępowanie na budowę Centrum Innowacji Technologicznych  Powiat Pilski rozpoczął (ogłosił) postępowanie na wyłonienie wykonawcy na rozbudowę i przebudowę infrastruktury Powiatowego Centrum Edukacji w Pile w ramach projektu „CENTRUM INNOWACJI TECHNOLOGICZNYCH W PILE – przebudowa i rozbudowa Powiatowego Centrum Edukacji w Pile w celu rozwoju kształcenia zawodowego w Powiecie Pilskim i regionie”.

Termin składania ofert do 20 lipca 2021 r.
W zakres zamówienia wchodzą roboty budowlane obejmujące: przebudowę pomieszczeń w istniejącym budynku PCE w Pile, rozbiórkę dwóch budynków mu towarzyszących i rozbudowę istniejącego obiektu o nowy budynek dydaktyczny wraz z zagospodarowaniem terenu.

- Z budową Centrum Innowacji Technologicznych w Pile chcemy ruszyć jak najszybciej. 25 czerwca podpisaliśmy umowę z przedstawicielami Samorządu Województwa Wielkopolskiego na jej dofinansowanie w kwocie prawie 24 mln zł. To rekordowe dofinansowanie ze środków unijnych, które pozyskał Powiat Pilski w swojej historii – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. - Inwestowanie dzisiaj w nowoczesną infrastrukturę kształcenia zawodowego jest bardzo pożądane. To szansa dla młodzieży, nie tyko z Piły lecz także pozostałych gmin naszego powiatu, a także ościennych. To duża szansa  na zdobycie kwalifikacji w bardzo nowoczesnych warunkach, tak realnych jak przyszłe miejsca pracy – dodaje starosta.

Centrum Innowacji Technologicznych w Pile będzie nowoczesną bazą kształcenia zawodowego na miarę XXI wieku. Korzystać z niego będą nie tylko uczniowie z powiatu pilskiego, ale w wyniku stosownych porozumień, może to być także młodzież z okolicznych powiatów z regionu północnej Wielkopolski.
Całkowita wartość inwestycji wraz z wyposażeniem pracowni to prawie 28 mln zł, w tym 4,2 mln zł dołoży Powiat Pilski.

Postępowanie prowadzone jest na stronie:https://platformazakupowa.pl/transakcja/478444
Na stronie znajdują się również szczegóły postępowania.