Złoto dla pilanki na krajowym finale Czwartków Lekkoatletycznych

Data: 22-06-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Złoto dla pilanki na krajowym finale Czwartków Lekkoatletycznych
Weronika Bogdańska, uczennica piątej klasy w Szkole Podstawowej nr 1 w Pile zdobyła I miejsce w biegu na 300 metrów podczas XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Czwartków Lekkoatletycznych. Pilanka już w biegu eliminacyjnym do finału zdystansowała konkurentki, osiągając znakomity czas 46,35 sekund. Tym samym ustanowiła swój nowy rekord życiowy.
Młoda biegaczka trenuje w KS GWARDIA PIŁA, a do zawodów przygotowywała się m.in. na odbudowanym przez Powiat Pilski Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Do osiągnięć Weroniki przyczynia się przede wszystkim jej ciężka praca, ale ważne jest też wsparcie trenera Jarosława Chwałka oraz nauczycielki WF-u,. Magdaleny Mankiewicz.

To nie pierwszy sukces Weroniki. W ubiegłym roku również wygrała ogólnopolskie mistrzostwa CZLA na tym samym dystansie. Za ten sukces Starosta Pilski Eligiusz Komarowski wręczył jej nagrodę za osiągnięcia sportowe w 2020 roku.
- Warto inwestować w talenty młodzieży i pomóc je rozwijać. Przypomnę, że w tym roku odbyła się już XXV edycja Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. Podczas wielu zmagań wyłaniani są najlepsi lekkoatleci w różnych dyscyplinach - mówi starosta.

Wydarzenie organizuje Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej z prezesem Leszkiem Zielińskim, który wraz z żoną za organizację „czwartków” otrzymał podziękowania od Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży - organizatora krajowego finału czwartków lekkoatletycznych.
Lekkoatletyczne Czwartki dają dzieciom z gmin powiatu pilskiego możliwość realizacji marzeń sportowych. Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne wspiera Powiat Pilski.
Na mistrzostwa Polski do Łodzi pojechała 17- osobowa reprezentacja Powiatu Pilskiego. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe.