Starosta Pilski z gospodarską wizytą w hotelu Gromada w Pile

Data: 16-06-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta Pilski z gospodarską wizytą w hotelu Gromada w Pile W ramach spotkań z przedsiębiorcami w gminach powiatu pilskiego Eligiusz Komarowski, starosta pilski odwiedził Hotel Gromada w Pile.
To kultowy hotel w Pile, kiedyś stolicy Województwa Pilskiego, dzisiaj stolicy Powiatu Pilskiego. Jego budowa rozpoczęła się w 1978 roku, a hotel został otwarty w 1987 roku, jako jeden z symboli nowoczesnych obiektów powstających w mieście wojewódzkim. Przez lata nazywany hotelem „Rodło” do dzisiaj góruje nad miastem i nadal należy do najwyższych budynków w Pile; liczy prawie 57 metrów. Hotel należy do Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej „Gromada”, która posiada sieć hoteli w całym kraju.

Niedawno Hotel Gromada w Pile przeszedł duże zmiany, dostosowując swoją ofertę do coraz wyższych wymagań klientów. Po zmodernizowanych wnętrzach hotelu starostę oprowadzili dyrektor Mirosław Glegoła oraz zastępca dyrektora Piotr Sosnowski.
- Podczas spotkania rozmawialiśmy o poczynionych niedawno inwestycjach. Dzisiaj w dobie coraz większej konkurencji jest to konieczne. A w hotelu w minionym roku wiele się zmieniło. Przede wszystkim wyremontowano całe 11 piętro hotelu. Wcześniej 1,4 i 5 piętra. Wyremontowano także hol główny oraz pomieszczenia restauracji z kawiarnią. To naprawdę duże zmiany, jestem pod wrażeniem – przyznaje starosta Eligiusz Komarowski.

Starosta pilski miał również okazję podziwiać imponującą panoramę miasta z dachu hotelu. Niewykluczone, że powstanie tu punkt widokowy i restauracja.
- To dobry kierunek rozwoju. Wszystkie inwestycje zwłaszcza w turystykę podnoszą atrakcyjność naszego regionu i napędzają jego rozwój – podsumowuje starosta.