Wystawa o przyrodzie powiatu pilskiego w MDK Iskra i BWA w Pile

Data: 08-06-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wystawa o przyrodzie powiatu pilskiego w MDK Iskra i BWA w Pile
W holu galerii BWA i Młodzieżowego Domu Kultury przy Okrzei 9 w Pile można obejrzeć wystawę fotografii „Przyroda powiatu pilskiego. Poznaję, szanuję, chronię”.

Prezentuje ona bogactwo natury gmin powiatu pilskiego, niezwykłe ujęcia krajobrazów oraz rzadko spotykanych gatunków roślin i zwierząt. Wystawa powstała w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej programu Eko-Edukacja w Powiecie Pilskim Etap II, realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Pile.
To już koleje miejsce w Pile, gdzie jest prezentowana, wcześniej mieszkańcy mogli ją obejrzeć w galeriach handlowych.
- Z tą wystawą chcemy dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Chcemy nie tylko pokazać, jak wspaniałą mamy przyrodę, ale także przypomnieć, jak ważna jest troska o naszą planetę, edukacja i kształtowanie prośrodowiskowych zachowań mieszkańców - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.