Nagrody dla laureatów konkursu dla dzieci o bezpieczeństwie na wsi

Data: 29-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nagrody dla laureatów konkursu dla dzieci o bezpieczeństwie na wsi Pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Konkurs Patronatem Honorowym objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, a dzięki wsparciu Powiatu Pilskiego laureaci, 28 maja, odebrali atrakcyjne nagrody.
- Serdecznie gratuluję Wam pomysłowości, kreatywności i talentu plastycznego, ale przede wszystkim świadomości, że praca w rolnictwie jest niebezpieczna. Dlatego też edukacja w tym kierunku jest niezwykle ważna już od najmłodszych lat, by chronić dzieci przed wypadkami. Edukacja jest tak samo ważna jak wspieranie właściwych postaw i zachowań, co Starosta Pilski i Powiat Pilski czyni – powiedziała Emilia Załachowska, członek Zarządu Powiatu w Pile.

W tegorocznej edycji wzięło udział 153 uczniów z 11 szkół podstawowych.
LAUREACI:
I grupa (klasy 0 – 3)
I miejsce – Maja Miernowska, klasa III, Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie,
II miejsce – Krzysztof Tomaszewski, klasa II, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kosztowie,
III miejsce – Antonina Sokalska, klasa II, Szkoła Podstawowa im. ppor. Alfreda Sofki w Białej.
Wyróżnienie - Franciszek Kowalski z klasy 0 ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie

II grupa (klasy 4 – 8)
I miejsce – Mikołaj Miernowski, klasa III, Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie,
II miejsce – Lena Krzemińska, klasa VI, Szkoła Podstawowa im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim,
III miejsce – Aleksandra Ignasiak, klasa VII, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie.
Wyróżnienie - Maciej Kaleta z klasy VI z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie.
Gratulujemy!