29 maja Dzień Działacza Kultury

Data: 29-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

29 maja Dzień Działacza Kultury
29 maja przypada Dzień Działacza Kultury.

- Z okazji Dnia Działacza Kultury wszystkim twórcom, artystom i animatorom kultury oraz pracownikom i współpracownikom, dziękuję za organizację życia kulturalnego w gminach Powiatu Pilskiego. Doceniając Państwa działania w upowszechnianiu kultury wśród mieszkańców Powiatu Pilskiego, życzę zdrowia, wytrwałości oraz sił do podejmowania nowych wyzwań i satysfakcji z wykonywanej pracy - życzy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Starosta składa podziękowania również pracownikom placówek kulturalno-oświatowych, których działalność Powat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile wspiera na co dzień. Przypominamy, że są to Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych z dyrektorem Edmundem Wolskim, Młodzieżowy Dom Kultury Iskra w Pile z dyrektorem Arianną Latzke, Powiatowa i Miejska Bibliotek Publiczna w Pile z dyrektor Joanną Wyrwą-Krzyżańską, czy Studio Piosenki Iskra MDK Piła, które prowadzi Iwona Brandenburger.
- Wręczając coroczne Nagrody Starosty Pilskiego w Kulturze, doceniam również animatorów i działaczy kultury. To wyraz uznania dla Waszej pracy - dodaje starosta Eligiusz Komarowski.