Wspólne plany powiatu pilskiego i złotowskiego

Data: 08-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wspólne plany powiatu pilskiego i złotowskiego
W Starostwie Powiatowym w Pile odbył się Regionalny Konwent Samorządowców.

Powiat Złotowski reprezentował: Ryszard Goławski - Starosta Złotowski, Małgorzata Sameć – Wicestarosta Złotowski, członkowie Zarządu Powiatu Złotowskiego: Wiesław Fidurski, Ryszard Król i Henryk Trawiński. Obecny był także Grzegorz Piękoś - Skarbnik Powiatu Złotowskiego i Beata Piechowska - Sekretarz Powiatu Złotowskiego.

Gospodarzem spotkania był Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski. Zarząd Powiatu w Pile podczas Regionalnego Konwentu Samorządowców reprezentowali również: Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski, Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile. W spotkaniu uczestniczył także Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile.

- Podczas konwentu omówiliśmy kwestie związane z przyszłą współpracą obu powiatów. W ramach „Partnerstwa dla rozwoju Krajny”, którego liderem jest Powiat Pilski, planujemy rozszerzenie partnerstwa o Powiat Złotowski, a także wspólną realizację celów strategii terytorialnej Projektu Pilotażowego Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej „Centrum Wsparcia Doradczego” - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Przy udziale doświadczonego zespołu ekspertów ze Związku Miast Polskich oraz mieszkańców obszaru Krajny, planowane jest wspólne opracowanie projektów rozwoju społeczno-inwestycyjnego, które przyspieszą rozwój regionu. Współpraca partnerska obejmować będzie m.in. rozwój turystyki i infrastruktury np. przez budowę nowych ścieżek rowerowych; a także wspólną realizację projektów drogowych np. remont dróg znajdujących się na granicy obu powiatów.
Projekty partnerskie będą miały priorytetowy charakter w nowym rozdaniu środków unijnych w latach 2021-2027.