6 milionów na remonty dróg w powiecie pilskim

Data: 21-04-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

6 milionów na remonty dróg w powiecie pilskim Do samorządów na terenie powiatu pilskiego trafi niebawem blisko 6 milionów zł.

Są to środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które zostaną przeznaczone na budowę nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

- Powiat Pilski otrzymał z RFRD ponad 1 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 1177P w miejscowości Krzewina. Całkowita wartość inwestycji to ok. 1,3 mln zł. Dzięki tym środkom wyremontowany zostanie odcinek o długości blisko 1 kilometra - informuje starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Dofinansowanie z RFRD otrzymają też następujące gminy:
  • Kaczory – na przebudowę oraz budowę ul. Gajowej w Kaczorach, 819 392,85 zł,
  • Ujście – na przebudowę dróg w Byszkach i Węglewie, 235 093,40 zł,
  • Łobżenica – na przebudowę drogi w Łobżenicy, 700 000 zł,
  • Białośliwie – na remont ul. Polnej w Białośliwiu, 1 001 390,33 zł,
  • Wyrzysk – na przebudowę ul. Przemysłowej w Osieku nad Notecią, 2 156 111,03 zł.
- Przy tej okazji dziękuję za codzienną, owocną współpracę i bieżące kontakty, naszym posłom: Marcinowi Porzuckowi, Marcie Kubiak i liderowi PiS w północnej Wielkopolsce Krzysztofowi Czarneckiemu. Inwestycje w szpitale, drogi czy obiekty sportowe nie mają barw politycznych – dodaje starosta.