Starosta pomógł pogorzelcom - rodzinie z trojgiem dzieci

Data: 22-03-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta pomógł pogorzelcom - rodzinie z trojgiem dzieci Rodzina z trojgiem dzieci w wyniku pożaru straciła dach nad głową. Starosta pilski Eligiusz Komarowski udzielił jej pomocy i zorganizował bezpieczne zakwaterowanie.

Do pożaru mieszkania doszło kilka dni temu na poddaszu starej kamienicy należącej do gminnych  zasobów komunalnych i zarządzanej przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Pile. W wyniku pożaru zniszczeniu uległa instalacja elektryczna i trwa szacowanie szkód. Rodzina do czasu remontu nie może wrócić do swojego mieszkania.

W poniedziałek rodzice dzieci osobiście poprosili starostę o pomoc. W ciągu niespełna godziny zorganizowane zostało bezpieczne lokum dla całej rodziny w internacie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, placówce prwadzonej przez Powiat Pilski.

- Choć jako powiat czy starostwo nie mamy obowiązku zapewnić takim rodzinom pomocy, gdyż to rola gminy i jej władz, to postanowiliśmy i tym razem pomóc. Szybka akcja razem z dyrektorem szkoły Markiem Wasilewskim i rodzina dostała do dyspozycji trzy wyposażone pokoje i dostęp do wszelkich mediów. W spokoju może teraz czekać na naprawę zniszczonej kamienicy – mówi starosta Eligiusz Komarowski.
 
Zapisz się na newsletter